קריאטיב

 

קריאטיב

 

חומרים פעילים מחקר העור המתקדם ביותר

 

בשנים האחרונות אנחנו עדים להתפתחות משמעותית בתחום החומרים הפעילים של תכשירי קוסמטיקה.  הסיבה העיקרית לכך היא הבנה עמוקה יותר של התהליכים הפיזיולוגים והביוכימים  ברקמה הודות להתקדמות המחקר בשטח זה.
בסדרת קריאטיב נעשה שימוש בחומרים המתקדמים ביותר שהושקו ממש לאחרונה:
דור חדש של חומרי לחות בעלי פעילות עמוקה על מרקם העור ותפקודו (חומצה היאלורונית מולקולרי נמוך, אקווקסיל).
דור חדש של פפטידים ביומימטיים למיתון קמטים (MATRIXYL SYNTHE'6, IDEALIFT) .
דור חדש של תאי גזע צמחיים לתמיכה בתאי הגזע  בדרמיס(PHYTOCELLTECH ARGAN) .
דור חדש של אנטי-אוקסידנטים למיתון תהליכי חימצון והתדרדרות ברקמה(CHROMOCARE) .

הסדרה כוללת חמישה מוצרים:
קריאטיב קרם לחות 

קריאטיב קרם הזנה 

קריאטיב קרם עיניים 
קריאטיב קרם סרום 
קריאטיב מסכת כסף 

הסדרה מיועדת לעור היבש המתבגר.

דור חדש של חומרי לחות בעלי פעילות עמוקה על מרקם העור ותפקודו


חומצה היאלורונית במשקל מולקולרי נמוך:

חומצה היאלורונית היא אחד המרכיבים החשובים של המטריקס החוץ תאי בדרמיס, בגלל תכונותיה המיוחדות היא חשובה מאוד לתפקוד העור ומראהו הבריא. עקב היעילות יוצאת הדופן  של חומר זה לקשור מים, חומצה היאלורונית תורמת באופן מכריע למאזן המים בעור.
תכולת החומצה ההיאלורונית יורדת עם הגיל, ירידה זו תורמת לרבים מהשינויים הקשורים בתהליכי הזדקנות העור כגון אבדן גמישות, אבדן לחות והופעת קמטים. חומצה היאלורונית במשקל מולקולרי גבוה (1-1.4 מיליון) משמשת כבר שנים רבות כחומר לחות יעיל בתכשירים לעור.

השימוש בחומצה היאלורונית במשקל מולקולרי נמוך (5000-300,000 דלטון)  הוא חדש.
חומצה היאלורונית במשקל 5000-20,000 היא בעלת אפקט ביו-מימטי המשרה חידוש החומצה ההיאלורונית בעור.
חומצה היאלורונית במשקל  20,000-50,000 היא בעלת אפקט ביו-מימטי המשרה חידוש קולגן למיצוק העור וכן חיזוק המחסום העורי כנגד איבוד לחות.
חומצה היאלורונית במשקל מולקולרי של 100,000-300,000מספקת הגנה לעור באמצעות זירוז יצירת ביתא דפנסינים (פפטידים אנטימיקרוביאלים) . חומצה היאלורונית במשקל זה גם מזרזת תהליכי חידוש ושחזור ברקמה.


בעור המתבגר ישנה ירידה ביעילות המחסום ועליה בקצב אידוי המים מהעור (Trans Epidermal Water loss)  וכתוצאה מכך העור מאבד מגמישותו.
האפידרמיס בנוי משכבות צפופות של תאים (קרטינוציטים). הקשרים ההדוקים בין התאים הכרחיים לתהליכי החידוש וההתמיינות. ישנם מספר צורות של מבנים הקושרים את תאי האפידרמיס זה לזה מבנים אלו נקראים JUNCTIONS . לכל סוג כזה של מבנה יש תפקיד ייחודי כגון עיגון התאים                 (anchoring junctions) , מניעת אידוי מים (tight junctions) , ותקשורת בינתאית (gap junctions).
Tight junctions חשובים ביותר לשמירה על יעילותו ושלמותו של המחסום העורי. חומצה היאלורונית  במשקלים מולקולריים נמוכים מחזקת את המבנים האלו ותורמת לחיזוק המחסום העורי.


.

אקווקסיל: אסטרטגיה חדשה לשמירה על מבנה העור ולחותו:
אקווקסיל הוא חומר לחות חדשני המופק מחומר צמחי. הוא נגזרת של סוכרים היגרוסקופיים בעלי יכולת קשירת מים יעילה במיוחד.
מחקרים הראו כי אקווקסיל מעלה ביעילות את תכולת הלחות בעור, מגדיל את מאגר המים בדרמיס באמצעות תמיכה בסינתזה של חומצה היאלורונית ומשפר את המחסום העורי באמצעות תמיכה בסינתזה של צרמידים.

.


    
דור חדש של פפטידים ביומימטיים למיתון קמטים
פפטידים ביו-מימטיים הם חלבונים קצרים המופקים בתהליכים ביוטכנולוגים. הם מורכבים בדרך כלל מ- 2-6 חומצות אמינו. בדרך כלל קושרים אותם למולקולה שומנית על מנת לשפר את החדירה שלהם לעור ואת הזמינות הביולוגית. המולקולות האלו חודרות לעור ומשפיעות על תהליכים ספציפיים. על ידי כך שהם מזרזים או מעכבים תהליכים ביוכימיים ברקמה הם מביאים לאפקט קוסמטי יעיל ומשמעותי.
בסידרת קריאטיב נעשה שימוש בשני פפטידים ביו-מימטיים חדשים  (MATRIXYL SYNTHE'6TM, IDEALIFTTM) .

 

 

MATRIXYL SYNTHE'6

 


זהו פפטיד חדש ובעל יעילות גבוה, שייך למשפחת פפטידים הנקראים matrikines. חלבונים אלו הם בעצם מקטעים קצרים של המולקולות הגדולות המרכיבות את המטריקס החוץ תאי (קולגן, אלסטין ואחרים). לנוכחות של מקטעים כאלו ברקמה יש אפקט של רגולציה והפעלה של תהליכים של סינתזה ושיחזור של מרכיבי הדרמיס.
Matrixyl Synthe'6  מעודד את הסינתזה של לא פחות מאשר 6 מרכיבים חשובים שבונים את המטריקס ומחזיקים את אזור התפר אפידרמיס-דרמיס:  Collagen I, Collagen III, Fibronectin, Hyaluronic acid, laminin, collagen IV.


בתרביות תאים ופיסות עור מבודדות הראו עליה בסינתזה של מרכיבי המטריקס בנוכחות החומר הפעיל לעומת הביקורת.
בניסוי קליני לבדיקת יעילות במיתון קמטים באזור המצח ובצידי העניים השתתפו 25 נשים השתמשו פעמיים ביום בקרם המכיל 2% MATRIXYL® synthe’6™  למשך חודשיים. שתמשו בשיטות אופטיות למיפוי הטופוגרפיה של העור.
התוצאות הראו יעילות משמעותית במיתון קמטים באזור המצח ובצידי העיניים (נפח הקמטים, עומק הקמטים).

 

 

 


IDEALIFT
פפטיד זה משפר עמידות העור לכוח הכבידה ומפחית את שיעור הצניחה.


העמידות של עור הפנים לכוח הכבידה יורדת עם השנים והשינויים מתחילים להראות לעין.           

                    
האלסטין הוא החלבון האחראי לאלסטיות העור, למרות שריכוזו בעור הוא 2-5% בלבד לעומת קולגן שריכוזו גבוה הרבה יותר. האלסטין דומה לקפיץ המאפשר לעור להמתח ולחזור באופן מושלם למצבו הקודם.
אידיאליפט מגביר בצורה יעילה מאוד את יצור האלסטין.  בבדיקה שנעשתה בתרביות פיברובלסטים הראו עליה של 94% בשחרור האלסטין.
בניסיון קליני השתתפו 26 נשים בגילאי 54-75 עם סימני צניחה באזור הלסתות. המשתתפות השתמשו בקרם המכיל 4% אידיאליפט למשך חודשיים. שיעור הצניחה נמדד בשיטות שונות כמו צילום, הדמיה ומדידת שטח הלסתות.
הניסוי הראה הפחתה משמעותית בשיעור הצניחה כבר אחרי חודש שימוש בקרם המכיל 4% IDEALIFY.

 


מדידת שטח הלסת התחתונה באמצעות צילום והדמיה הראתה ירידה של 11% בשטח הנמדד, כלומר הפחתה משמעותית בשיעור הצניחה.
באחד הניסויים תלו משקולת סטנדרטית של 35 גרם בנקודה קבועה בחלק התחתון של הפנים. באמצעות שיטות של צילום והדמיה תוך שימוש תוכנת מחשב מיוחדת נמדד השינוי בשטח המשולש הנמתח: הראו שינוי ניכר בשטח העור הנמתח – הפחתה של 24% לעומת הביקורת שהשתמשה בקרם ללא חומר פעיל.

 

 

 

 

דור חדש של תאי גזע צמחיים לתמיכה בתאי הגזע  בדרמיס(PHYTOCELLTECH ARGANTM) .

אם ניתן יהיה לשפר ולהחזיר חיוניות לתאי הגזע הדרמליים, המשמעות היא שימור וחידוש מרכיבי המטריקס ומכאן שיפור במיצוק העור, באלסטיות שלו ומיתון קמטים.
עד לאחרונה לא היה כמעט מידע על תאי הגזע באפידרמיס. לאחרונה, קבוצת מחקר באוניברסיטת טורונטו הראתה כי הדרמיס הפפילארי הוא מקור לתאי גזע דרמליים. תאי הגזע הדרמליים נמצאים סביב זקיקי השיער, הם נודדים לעומק הדרמיס ושם מתפתחים לתאים פיברובלסטים שיוצרים את מרכיבי המטריקס: קולגן על סוגיו הרבים, סיבים אלסטיים, גליקופרוטאינים ועוד.

 


PHYTOCELLTECH ARGAN הוא מיצוי של תאי גזע צימחיים המופקים מעלי עץ הארגן בטכניקה מיוחדת. ניסויים ראשוניים כבר הראו שתמציות תאי גזע צמחיים משפרות את החיוניות של תאי גזע דרמליים.

 

ניסויים קליניים הראו שיפור במרקם העור ובצפיפות הקולגן אחרי שימוש של 56 יום בקרם המכיל 0.4% של תמצית זו.

 

האזור השחור בתמונת האולטראסאונד השמאלית (חץ לבן) מראה צפיפות קולגן נמוכה שאפיינית לעור מתבגר. בתמונה הימנית רואים שיפור בצפיפות הקולגן (חץ צהוב) לאחר 56 יום של שימוש בתכשיר.

 

דור חדש של אנטי-אוקסידנטים למיתון תהליכי חימצון והתדרדרות ברקמה(CHROMOCARE, ITALINE-T PLUS) .
קמטים הם לא הסימפטומים היחידים הקשורים בתהליכי ההזדקנות של העור. אחידות גוון העור משקפת את מצב העור בריאותו. מחקר פסיכולוגי הראה לאחרונה כי אנשים רגישים מאוד לשינויים בגוון העור. מתברר שאחידות גוון העור ללא קשר לטופוגרפיה של העור מהווה גורם מכריע על מידת המשיכה ועל הערכת הגיל הביולוגי.

CHROMOCARE    - פועל על כרומו פורים לאחידות גוון העור
כרומו פורים הן מולקולות בעלות צבע. הצבע נוצר כאשר מולקולות בולעות אורכי גל מסוימים ומחזירות אורכי גל אחרים. הכרומו פורים העיקריים בעור הם מלאנין והמוגלובין.
בעור צעיר המלאנין וההמוגלובין מפוזרים באופן אחיד ולכן גוון העור הוא אחיד. רדיקלים חופשיים מעודדים תהליכי חימצון הגורמים בין היתר שינויים בקצב הסינתזה ובפיזור של מלאנין וכן פגיעה בכלי הדם הקפילאריים. תהליכים אלו גורמים לפיגמנט ציות ואדמומיות.                                                         

כרומוקאר מבוסס על שילוב של שני צמחים (Rabdosia rubescens, Siegesbeckia orientalis) 

 

 

נסיונות הראו כי כרומוקאר מפחית את הרדיקלים החפשיים ומעודד יצירת אנטי-אוקסידנטים.  נמצא כי כרומוקאר מזרז את יצירת גלוטתיון מחוזר (GHS) שהוא רכיב מפתח בהגנת התא מפני תהליכי חימצון. כרומוקאר גם מפחית יצירה ופיזור של מלאנין, מפחית יצירה של חומרים המעודדים דלקת, תומך בסינתזה של קולגן ומפחית את פירוקו. נסיונות קליניים הראו הפחתה במלאנין ובאדמומיות העור.


  

עבור לתוכן העמוד